Čo znamená “No Pain No Gain” – význam

no pain no gain vyznam

No Pain No Gain význam

“No Pain No Gain” je populárne slovné spojenie, ktoré sa používa najmä v súvislosti s cvičením a športom. V preklade by sme mohli povedať “bez práce nie sú koláče”. Toto slovné spojenie znamená, že ak chceme dosiahnuť svoje ciele, musíme byť pripravení na obete a úsilie. Teda aby sme mohli dosiahnuť niečo významné, musíme byť pripravení prekonať všetky ťažkosti a prekonať prekážky či bolesti.

“No Pain No Gain” nás motivuje napriek tomu, že sme konfrontovaní s prekážkami alebo ťažkosťami. Tento motivujúci slogan nás učí nevzdávať sa a ukazuje nám, že nie všetky náročné úlohy sú nad naše sily. Ak budeme bojovať a tvrdo pracovať, budeme môcť dosiahnuť svoje ciele bez ohľadu na zdanlivo nekonečnú vzdialenosť k úspechu.
Tento prístup môžeme aplikovať nielen v športe, ale aj v iných oblastiach života, ako je práca alebo vzťahy. Športovci alebo aj nešportovci si tento slogan často opakujú či majú rôzne predmety s týmto nápisom aby im stále pripomínali za čo bojujú.

 

No Pain No Gain ako film

S heslom “No Pain No Gain” sa tiež spája excentrický akčný film z roku 2013 režiséra Michaela Baya ( režisér filmov “Transformers” a “Bad Boys”), ktorý je založený na neuveriteľne šokujúcich skutočných udalostiach spojených s gangom Sun Gym ktorú tvorili rôzni zločinci vrátane kulturistov odsúdených za únosy, vydieranie, mučenie a vraždy v Miami v polovici 90. rokov.

Snáď si teda heslo “No Pain No Gain” a jeho význam vyložíte správnejším spôsobom ako „hrdinovia“ z tohto filmu ktorý ma celkom dobré hodnotenie aj na CSFD – 71%.
V našom e-shope nájdete hodiny s týmto nápisom. Pre všetkých ktorí to nikdy nevzdávajú.

show