Dizajnové hodiny – oživte svoj interiér

dizajnové hodiny

Dizajnové hodiny – oživte svoj interiér

Dizajnové hodiny sú skvelým spôsobom, ako dodať každej miestnosti nádych osobitosti a individuality. Dnes je už možné nájsť širokú škálu dizajnových hodín ktoré môžu osviežiť vašu izbu či pracovňu. Poďme sa pozrieť na niekoľko zaujímavých typov dizajnových hodín.

Prečo umiestniť dizajnové hodiny do interiéru

Hodiny sú oveľa viac než len praktický ukazovateľ času. V časoch socializmu sme sa stretávali s fádnymi kusmi nábytku a málo nápaditými hodinami. Dnes vďaka širokému výberu nábytku či doplnkov môžeme vytvárať jedinečné miestnosti s individuálnou atmosférou.

Pokiaľ do takejto miestnosti hľadáte hodiny, musia do štýlu interiéru skutočne zapadnúť. Hodiny sa často stávajú aj centrom pozornosti každého návštevníka. Preto by ste mali ich výberu venovať dostatočnú pozornosť.

Dizajnové Hodiny z Dreva

Dizajnové hodiny z dreva majú jedinečný a prírodou inšpirovaný vzhľad. Často sa jedná o jednoduché z dreva vyrezané kruhy s peknou kresbou dreva. Môžu byť bez ciferníka čím podčiarkujú krásu prírodného materiálu a jednoduchosť. V každej miestnosti pôsobia elegantným dojmom. Pokiaľ sú vyrobené z tmavšieho dreva, je dobré ich umiestniť na biele pozadie – bielu stenu. Rovnako to platí naopak.

Hodiny z dreva sú takmer univerzálne čo do umiestnenia. Hodia sa do širokej škály dizajnov miestností.

dizajnové hodiny z drevaMachové Hodiny

Machové hodiny sú nový trend v interiérovom dizajne, ktorý zdôrazňuje spojenie s prírodou a ekologický životný štýl. Tieto hodiny sú ručne vyrobené a výsledok je vždy originál. Prírodný mach dodáva hodinám čerstvý a živý look. Práve vďaka machu tieto hodiny pôsobia veľmi sviežo. Navyše sa stávajú centrálnym kusom nábytku v miestnosti. Vďaka ich netradičnému spojeniu prírody a hodín zaujmú návštevníka miestnosti ako prvé.

Vinylové hodiny

Vinylové hodiny sú kreatívne a plné nostalgického šarmu. Spájajú hudobnú tému s funkčnosťou hodín a sú skvelým darčekom pre milovníkov hudby a retro štýlu. Navyše vinylové hodiny získavajú body aj u ľudí ktorí majú ekologické zmýšľanie. Hodiny sú z recyklovaných starých platní a svojím dizajnom upútajú už na prvý pohľad.

Vzhľadom k tomu, že hodiny sú väčšinou čierne, hodia sa do svetlejšieho interiéru v ktorom potrebujete umiestniť kontrastný prvok. Tieto hodiny majú navyše výhodu „vašej témy“. To znamená, že ak ste fanúšik the Beatles váš výber hodín je jasný. Vinylové hodiny teda poskytujú širokú škálu možností tém pre váš interiér.

Hodiny kombinujúce drevo a kov

Kombinácia materiálov je obľúbená preto, že umožňuje vytvoriť veľmi zaujímavé kontrasty. Takéto hodiny kombinujú drevo a kov čím spájajú robustnosť a chlad kovu ktorý je vyvážený teplom a prirodzenosťou dreva. Tieto hodiny sú ideálne pre industriálne ladené interiéri. Ovšem v modernom interiéri môže takýto industriálny kúsok zohrať zaujímavú úlohu.

Nalepovacie hodiny

Nalepovacie hodiny sú alternatívou k tradičným modelom, ktoré ponúkajú mnoho možností pri tvorbe vzhľadu vašej steny. Sú ľahko upraviteľné a premiestniteľné, čo je výhoda pre tých, ktorí radi experimentujú s interiérom.

Nayvše nalepovacie hodiny často presahujú rozmery tradičných hodín čo v správne zladenom interiéri vytvára dojem určitej nadradenosti času nad všetkým ostatným. Zo širokej škály si môžete vybrať rôzne dizajny pre váš interiér. Farebné prevedenia či rímske číslice, jednoducho možností je veľké množstvo.

Vintage hodiny

Vintage hodiny sú dokonalým doplnkom pre priestory, kde chcete vytvoriť atmosféru minulých časov. Retro vzhľad a dizajn pridávajú hodnotu a štýl. Vintage sa ovšem najviac hodí ako kontrastný prvok do moderného interiéru. Takéto hodiny by ste mali hľadať v bazároch či antikvariátoch.

vintage hodiny

Dizajnové hodiny špeciál

V neposlednom rade tú rôzne typy hodín ktoré možno na prvý pohľad šokujú každého návštevníka. Hodiny z ŠPZ Amerických štátov? Alebo hodiny z vyradených kusov použitej počítačovej techniky? Aj to je samozrejme môžné zahrnúť do vášho interiéru. Na prvý pohľad netradičné kusy ktoré nenechajú bez odozvy žiadneho návštevníka vašej domácnosti či kancelárie.

Ako vídíte hodiny nemusia byť len fádne a nezaujímavé. Nemusia spĺňať iba funkciu ukazovateľa času ale môžu sa stať plnohodnotným kusom interiéru.

show